Sobota , 21 Říjen 2017
Úvod | Šaría | 34 věcí, které byste měli vědět o právu šaría

34 věcí, které byste měli vědět o právu šaría

Mnoho lidí již slyšelo termín „šaría„, ale je stále spousta těch, kteří nevědí, co to ve skutečnosti je. Primárně se jedná o jakýsi systém islámského náboženského práva pocházející ze 7. století, sekundárně však o právní odvětví, vzniklé pro potřeby chalífátu upravující vztah jednotlivce ve společnosti. Stejně tak, jako je u nás trestní zákon.

 1. Džihád, který je definován jako „svatá válka proti nemuslimům“ je povinností každého muslima, vůdce i muslimské hlavy státu (chalífa). Muslimští chalífové, kteří odmítají džihád nejsou způsobilí vládnout, neboť toto je v rozporu s právem šaría.
 2. Chalífem se může stát i takový muslim, který se zmocní vlády silou.
 3. Chalíf nemůže být obviněn ze závažných trestných činů, jako je vražda, cizoložství, loupež, krádež, pití alkoholu a v některých případech i znásilnění.
 4. Vždy musí určité procento Zakat (prostředky na charitu) být poukázáno ve prospěch džihádu.
 5. Vždy a bez výjimky je povinností poslouchat příkazy chalífa, a to i v případě, že jsou chybné, nebo nespravedlivé.
 6. Chalíf musí být muž, muslim a nesmí to být v minulosti, ani současnosti otrok.
  undefined

  muslimská žena musí být podle „spravedlivého“ práva šaría ukamenována k smrti

 7. Ostatní muslimové jsou povinni odstranit z vlády chalífa, pokud tento odmítá islám.
 8. Muslim, který se zřekne islámu musí být okamžitě zabit
 9. Muslimovi bude podle práva šaría odpuštěna vražda, kterou spáchal na: 1) odpadlíkovi víry, 2) cizoložníkovi, 3) silničním lupiči. Spravedlivá ochrana ulic a silnic, stejně tak jako zabití pro čest je přijatelné.
 10. Muslim nikdy nedostane trest smrti za vraždu nemuslima, ale dostane jej za vraždu muslima.
 11. Šaría nepopírá a povoluje otroctví, sexuální otroctví. Majitel nikdy nebude potrestán za zabití svého otroka.
 12. Šaría povoluje trest smrti ukamenováním, stětím hlavy, amputaci končetin, bičování i za trestné činy hříchu, jakým je např. cizoložství.
  undefined

  na muslimském muži je právě vykonávána spravedlnost šaría – veřejné bičování, kde je více než pravděpodobné, že jej nepřežije.

 13. Nemuslimové nejsou před zákonem stejní, jako muslimové. Pokud chtějí přežít a zůstat v bezpečí, musí dodržovat stanovená pravidla šaría. Nesmí si nikdy vzít muslimskou ženu, veřejně ukazovat víno, nebo vepřové maso, recitovat své verše, nebo slavit své náboženské svátky, ani pohřby. Je zakázáno stavět nové kostely, nebo jiné budovy, které by měly být vyšší, než mešita. Nesmějí vejít do mešity bez povolení. Nemuslim není chráněn, pokud vede muslima od islámu.
 14. Je zločin, pokud nemuslim prodává zbraně, které jsou následně používány proti muslimům. Nemuslimové nesmí proklínat muslimy, nadávat jim, mluvit o nich hanlivě, stejně tak o Alláhovi, prorokovi, islámu, nebo poukazovat na slabá místa muslimů. Naproti tomu však muslimové mohou proklínat nemuslimy, nadávat jim a hanit jejich víru.
 15. Nemuslim nemůže dědit po muslimovi.
 16. Banky musí být v kontextu s právem šaría, jinak není povoleno jejich užívání.
  undefined

  V Íránu chytli malého chlapce když kradl chléb na trhu.

  undefined

  Jako „spravedlivý“ trest dostal: rozdrcení ruky pod koly malého nákladního auta.

  undefined

  Muž s mikrofonem v jedné ruce drží druhou rukou chlapcovu paži, aby jí mohli autem několikrát přejet.

 17. Lidé s pracovně nízkou úrovní, jako jsou pouliční metaři, nebo průvodce v parní lázni nemohou nikdy svědčit u soudu. Navíc ženy na takto nízkých pracovních pozicích, mezi které patří i profesionální pohřební truchlící nemohou dostat do péče vlastní děti v případě rozvodu.
 18. Nemuslim nesmí nikdy vládnout a to ani nemuslimským menšinám.
 19. Za homosexualitu je okamžitý trest smrti.
 20. Neexistuje žádný věkový limit pro manželství s dívkou. Manželská smlouva se může uzavřít kdykoliv od narození dívky a naplnit se může již od 8 let věku dívky. Od 9. roku věku dívky již může být manželem vyžadován po této manželce sex.
 21. Pokud se manželka stává vzpurnou a odmítavou, ruší se tím povinnost manžela starat se o ni. Dále mu to dává právo ji bít a případně násilím ji držet ve společném domově.
  undefined

  Ženy žijící podle práva šaría jsou drženy jako majetek a zahaleny od hlavy až k patám.

 22. Rozvod je pouze a jenom na rozhodnutí manžela. Jeho provedení je velmi snadné, stačí pouze, aby muž prohlásil: „Rozvádím se s tebou“. Rozvod nabývá okamžité účinnosti i v případě, že to manžel ve skutečnosti tak nemyslel.
 23. Neexistuje žádné společné jmění manželů, ani společný majetek. Stejně tak nepřechází majetek manžela automaticky na manželku po jeho smrti.
 24. Žena může za určitých podmínek zdědit pouze polovinu toho, co by dědila jako dědic, kdyby byla mužem.
 25. Muž má právo mít až 4 manželky a žádná z nich nemá právo se s ním rozvést i když je polygamní.
 26. Věno je dáno rodině dívky výměnou v podstatě za její ženský pohlavní orgán.
 27. Muž smí mít sex s otroky a ženami zajatými v boji. V případě, že je zajatkyně v tu dobu již vdaná, její manželství je tím zrušeno.
 28. Svědectví ženy před soudem má poloviční váhu, než svědectví muže.
 29. Žena ztrácí možnost opatrovnictví, pokud se znovu vdá.
 30. Aby žena dokázala znásilnění, musí k tomu mít 4 mužské svědky.
  undefined

  Mladí islamisté s nápisem: „Demokracie je rakovina – Islám je odpověď“

 31. Po muži, který znásilní ženu může být požadováno, aby zaplatil dívce peníze na věno, aniž by se pak brala jako oběť znásilnění.
 32. Muslimská žena musí mít zakrytý každý centimetr svého těla, který je považován za „Awrah“, sexuální orgány. Ne všechny šaría školy umožňují ženám odhalit svou tvář.
 33. Muslimskému muži je odpuštěno, pokud zabije svou ženu ve chvíli, kdy ji přistihl při cizoložství. Oproti tomu opak pro ženy neplatí, protože muž „by mohl být ženatý se ženou, se kterou je přistižen“.
 34. Je povinností muslima lhát, pokud se jedná o povinný účel. To znamená, že v zájmu dodržování islámského přikázání, jako je džihád, kdy musí muslim lhát nesmí mít žádné pocity provinění, nebo hanby s tímto druhem lží.

26 komentářů

 1. Kateřina Tůmová

  Jsou to svině odpad společnosti měly by pochcípat do jednoho a byl by svět krásnější… SMRT MUSLIMŮM !!!!

  • semi abou marwan

   víte o tom, že jste hloupi a ubozi.. jak dlouho ten stav bude v Čechách trvat??? kurňa máme po revoluci přes 27 let :-)))))

   • Vzhledem k tomu,že není možné odvodit Vaše pohlaví,musíme Vás titulovat rodem středním, nejlépe tím, co máte v hlavě, oproti normálním lidem, jež ono mají v konečníku.

   • Po jaké revoluci hňupe ? Bylo to jen připravené divadelní představení pro zblbnutý národ, který čekal změnu, nic víc. U moci zůstali ti stejní. A kdo vůbec jsi, marwane, že jiné hodnotíš jako hloupé a ubohé ? Za to, že v Evropě nechceme středověk ? Pak jsi sám ubohý a zasloužíš vypráskat do pouště, kam jedině patříš !!!

  • Co to tu melete za hlouposti v tom prispevku???!!!

   Byli jste sakra nekdy za hranicema a cetli Koran???!

   Polovina toho co stoji v clanku je hloupost a vetsina z druhe poloviny je prekroucena..

   Tohle me fakt umi pekne dostat.
   Napr ze se nesmi stavit kostely?
   Jste upadli ne? 😀 😀 😀

   Byli jste nekdy treba v takovem Egypte? Vite kolik je tam kostelu?
   Treba v takove Hurghada okolo 6ti, 2obchody s veprovim, lidi tu normalne kupuji a prodavaji veci na Vanoce.
   A spoustu dalsich hlouposti tam mate……
   Ja na tohle fakt nemam cas ani zaludek…

   Ja sama ziju v muslimske zemi a ten zivot znam.

   Kdyz tomu nabozenstvi nerozumite, tak se do toho neplette!!!

   • Kdyz tam zijes, tak se TY neser do skutecnych Cechu! Nez zacnes zase neco komentovat, tak aspon bez chyb! Obchody s veprovym se pise s Y! Nano muslimska! Muslimove do evropskych zemi nepatri!

   • Abdul Nakadim

    Je povinností muslima lhát, pokud se jedná o povinný účel. To znamená, že v zájmu dodržování islámského přikázání, jako je džihád, kdy musí muslim lhát nesmí mít žádné pocity provinění, nebo hanby s tímto druhem lží.

 2. až je mi z toho zle..

 3. Ako ja nechápem prečo by sme mali my niečo také podstupovať ked sem aj prídu nak su šastný že ím dáme najesť nie to ešte mi budeme podmanovať na ich náboženstvo aby oni sa cítili dobre nie a pôjde nejaké dieta po ulici a a ukamenujú na ulici nie ? bol by som zvedavý keby tak nejakému politikovi ukamenovali dieťa tak ako by to bral asi by ich sem nepustil lenže ich to nezaujíma bože fuuuj …to už nie je ani náboženstvo nič

  • Peter Kovalčík

   Čo tu lamentuješ!?

   Ešte si stále nepochopil nič!

   Oni mám nemajú byť prečo vďační. My sme povinní to robiť.
   Naopak, my by sme mali byť vďačný, že nám dovolia žiť!
   Oni majú právo neveriacich kedykoľvek zabiť. Beztrestne im zobrať majetok a žiadať od nich výpalné, že ich nechajú žiť a nezoberú im ich dom…

   Haló! Prebuďte sa!

   • Peter, ty se probuď. Nebudu vděčná žádnýmu parchantovi za to, že mě nezabil.
    To, že někoho nezabiješ, je norma, ne milost.
    Proč jsme povinni je sem pouštět?
    Je mi úplně jedno, co mají za stupidní právo, nikdo nemá právo nikomu vzít život.

 4. To je fascinující jak si fanatici islámští i antiislámští vykládají věci některé věci úplně stejně krvavě a normální muslimové, normální bezvěrci i normální jinověrci také stejně ovšem pro změnu nekrvavě… čímpak to asi bude….

 5. výmysly šaria ač zločinná ideologie ( mimochodem ve vetšině arabských zemí nezakonná)
  neobsahuje 90% výše uvedeneho

  • Nejde přece o arabské země,ale o islámské!!!Tak to nepleťte dohromady!!! A kupte si Korán,stojí 99,- v Levných knihách,vše tam je,pouze mnozí muslimové neberou nenávistné verše z Koránu doslovně a ani se jimi příliš neřídí!!! Jenže všichni Němci také nebyli nacisté a fašisté,přesto ta hrstka dokázala vehnat svět do války!!!!!!!

 6. Prene tak, Kateřino, svet by bol hneď krajší…toto je ako fašizmus, ak nie ešte horšie…zakázať v Europe hneď a čo najrýchlejšie, lebo sa o pár rokov nebudeme vedieť spamätať, čo sme to dopustili…:/

 7. Bod 3 mi připomíná chování některých našich politiků, kteří jsou taktéž chráněni imunitou.

 8. Kto z Vás, ktorí tu kritizujete a odsudzujete moslimov, skutočne pozná ich mentalitu, náboženstvo, postoje, tradície?! Všetky „kvázipravidlá“ opísané v článku sú buď vytrhnuté z kontextu, alebo nesprávne či neúplne interpretované! Obyčajní moslimovia sú takí istí ľudia ako všetci ostatní. A rešpektujú inú vieru viac, než my rešpektujeme islam! V Čechách a na Slovensku mešity nechceme, ale v Iráne sa kostoly stavať môžu, že?! Len v samotnom Teheráne je ich 13! Nie som zástancom moslimov ani islamskej viery. Ale nie som ani zástancom kresťanstva. Nemusím byť veriaca, aby som žila slušný život, dodržiavala zásady morálky a etiky, a vychovávala tak i svoje deti. A hlavne – nesúdim ľudí podľa ich vierovyznania, ani podľa rasy či orientácie. Poznám nejedného moslima, moslimku, celé ich rodiny. A tiež viem, ako sa žije v Iráne – ľudia sú tam šťastnejší, spokojnejší a prívetivejší, ako tu. Ženy nechodia zahalené od hlavy po päty (povinná je iba šatka na hlave), nemusia chodiť len v sprievode muža a môžu šoférovať – nájdu medzi nimi aj taxikárky, autobusárky či dokonca pilotky dopravných lietadiel! V moslimskej rodine sa žije rovnako, ako v každej inej. Nepočula som, aby bolo napríklad. „žene odopreté právo najesť sa“, práve naopak – ona sa rozhodne, čo bude variť a mužovi dá zoznam s nákupom, prípadne ide na nákup rovno s ním. Spoločne zariaďujú svoje domovy, spoločne rozhodujú o veciach týkajúcich sa rodiny. Mladé moslimky sa bavia rovnako nespútane, ako hociktoré iné dievčatá. Na záver len jedna prosba – tenn, kto nezažil život v moslimskej krajine a koho jediným zdrojom informácií sú zdemagógované lži a polopravdy, nech nesúdi ľudí, ktorých nepozná, a nech nekritizuje vieru, o ktorej v skutočnosti nič nevie. Zbytočne tak prilieva olej do ohňa, ktorý však nezapálila ani jedna z náboženských strán.

  • Islámský fundamentalismus upřednostňuje doslovný výklad svatých textů Islámu (Korán a Sunna).
   Šíité tvoří cca 15 % z celkové muslimské populace (přívrženci Alího).
   Alí ibn Abí Tálib – jeho vládou končí období volených chalífů a dochází k trvalému rozdělení muslimů na sunnity a šíity.
   Nemám ve zvyku cokoliv tímto způsobem komentovat, ale všimnul jsem si, že příspěvky se neotírají o Írán, a proto jen tři výše uvedené věty.

  • no nevím jestli to chápu správně tak pak všichni kdo se tu ozvali na obhajobu muslimů tak jsou zpacifikované muslimské ženy, protože neznám případ, že by se křesťanka dobrovolně dlouhodobě přestěhovala do muslimské země a byla tam spokojená pokud to není do státu z liberálnějším přístupem např. Dubaj, kde ano i tam jsem viděla vánoční stromek v hotelu, nicméně ten je tam ze zcela jiného důvodu než je solidarita a soužití s křesťany, tím chci říct, to by pak muslimská komunita nebojovala za zrušení vánočních křesťanských tradic v Evropě. A že možná výčet není úplně přesný.. no korán jsem nečetla, nicméně mě jako nepraktikujícího křesťana uráží ponižuje a opravdu trápí co se v dnešní Evropě děje…a ano bojím se toho co nastane až naši páni politici dovolí aby sem přicházelo víc muslimů, protože jejich netolerance a názory nemám ráda (ano pár jich znám) a nechci aby rozhodovali o našich národech a směru kam se má ubírat zatím ještě Křesťanská Evropa.. protože sami si pořádek ve vlastních zemích a přicházejí a přinášejí k nám svoji mentalitu a snahu rozvrátit jeden z nejstabilněji alespoň doposud fungujících státních svazků – ano historie se opakuje a lidé jsou nepoučitelní nicméně nechápu jak se někdo po tolika teroristických „atentátech“ může muslimů ještě zastávat, protože principiálně od pohledu nepoznám jestli to zahalené „cosi“ co jde proti mě po ulici v pytli nemá okolo sebe omotaný 2 – kilový pásek trhaviny, takže ano nechci tu muslimy, abych se nemusela bát chodit na vánoční trhy nebo mezi kupu lidí a taky abych nemusela pořád dokola vysvětlovat vlastním dětem, proč jsou na světě tak hloupí lidé kteří mohou věřit tomu že jsou i umírnění muslimové (termín umírněný muslim NEEXISTUJE- protože jim to aláh zakazuje), kteří se ovšem násilím domáhají naší pomoci, kteří se k nám do Evropy nezákonně vloupávají aby nás okradli o to co jsme tady po staletí budovali..howg

 9. Probíhá, to dítě s rukou pod autem…proč tolik krutosti a zla? Lidé jsou rakovina planety, jak chováním k sobě, zvířatům i zemi. Lidské ponížení v té nejčistší formě, lituji, že musím být stejný druh,, živočicha,, jako někteří ,,lidé,, Ohavný jsme organismus a rozhodně ne dílem pána Boha, leda by byl stvořil vodku, dřív, než člověka!!!

 10. Islámský fundamentalismus upřednostňuje doslovný výklad svatých textů Islámu (Korán a Sunna).
  Šíité tvoří cca 15 % z celkové muslimské populace (přívrženci Alího).
  Alí ibn Abí Tálib – jeho vládou končí období volených chalífů a dochází k trvalému rozdělení muslimů na sunnity a šíity.
  Nemám ve zvyku cokoliv tímto způsobem komentovat, ale všimnul jsem si, že příspěvky se neotírají o Írán, a proto jen tři výše uvedené věty.

 11. https://www.novinky.cz/krimi/124730-za-ubodani-druzky-dostal-muz-12-5-roku-vezeni.html Nevím jestli to pude načíst, ale zkurvenej muslim mi zabil mámu!!! A bil ju ze byla furt v prdeli! Nic sme o nich nevedeli špatného, spis naopak! Vypadalo to ze se o nás někdo postará.. Lepší byt (nechal tam dat zvukoodolné, či jak se to jmenuje, dveře) a par týdnů s penezma co vydělal nezákonně… No ale zjistilo se ze pro ránu nejde daleko a zachvilu Sme se báli o život… Ale nejhorší bylo když se s nim mamka pokusila rozejít a chtěla jít k matce (moji babě) ale tu ten zkurvysyn(pardon, normalne sprostá nejsem) zmanipiloval, podplatil a lhal jak se stara a ona hysterka Nevěrnice.. NEBYLA PRAVDA! Ale matka ji nepomohla..
  Když, ji zapálil auto před barakem, policie ho zatkla , soudkyně pustila.. I když sem ji volala i driv zatkli ho az teď. . … K naší nevedomosti a smůle ho pustili a o přes zákaz přibližování si přišel pro věci… Prý.. No a ia pica prostě by me nenapadlo mu věřila :'( šla sem ven a chtěla sem volat cajty ale mel tam brachu či co to bylo.. My ho viděli párkrát a díval se dycky soucitne a vypadalo to ze mu aji jednou nadává, ze nás zbil… No a on říkal: v poho, neboj… Ehm… Po deseti min. Sem šla dom s divnym pocitem .. Bratr jeho za mnou.. :'( odemcu a naproti průhledné dveře koupelny.. A na nich ruce moji maminky, :'( on byl zády držel dveře a neviděl ty ruce… ( nemohla křičet podrizl ji hrdlo tak jak se to naučil v Sýrii asi ty vole… Prostě nak odřízl hlasivky a ona nemohla křičet jenom pomalu a bolestive umírala :'( :'( jelikož on nevedel ze já i ten jeho brat víme o tech rukách za nim. ..! Rekla sem jakoze vesele su este ven.. A modlila se at ke jenom zmlacena..
  Este než sem vytočila fizli pribehl bratr jeho a s vyděšeným. Výrazem říká l Volej policii já ju ju mela stejně. Vytocenou a s. Brekem sem ke prosila at rychle přijedou!!! Ty vole snad 20 minut cekani!!! Picus mezitím odjel ani nevím jak já čekala na rohu na cajty… Idioti nemohli otevřít dvere ( já v tom spěchu klice nechala uvnitř 🙁 no snad po hodině ( bylo to hrozny s sekundy byli jak hodiny!) otevřeli a debil cajt otevřel prudce dveře a ně byla opřená maminka takže se sesypala před naas na podlahu jak nakej já nevím 🙁 už to prostě nebyla ona 🙁 15 bodnXh ran celá OS krve, v tváří mela strach! Podriznute hrdlo .. Aaa nepřeju nikomu!!! Dali mi injekci a byla sem mimo. … Asi bych se zabila kdyby mi něco nepichli 🙁 co sem mela udělat jinak? Asi vše 🙁 no a teď ta hnusota!! U soudu mu dali min let 10!!!! Deset jenom zkrz polehčující okolnost: jednal dle práva SARIA!!! Kurva tak kde Sme??? Moc se omlouvám, ale nechci tady, vlastně nejlépe. Nikde zkurveny mrdky, před kteryma nás neochrani nás stát!! A ještě něco TV nova řekla něco jako ze udělal špatnost… O dostala pokutu pul melounu jakoze u nich to není spatnost tak to nemůžou říkat… Hej lidi spíš holky… Nezacinejte si s nima! Oni to fakt nemaj na čele, ze vas třeba zabijou nebo budou týrat… Naopak vypadal, ze je hodnej a my budem normálně žít s milujícím panem ze Sýrie… TAKZE DĚTE DO PÍČE S TÍM, ŽE SOU V POHODĚ ČI JAK JE TU. NEKTERI OBHAJUJETE! MECHCI JE TADY !!! Chci mit jednou děti a nechci se bát ze naky islamsky děcko nebo chlap mi podřízne či znásilní dítě! Mějme se rádi a věřme na zázraky 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

code