Sobota , 23 Září 2017
Úvod | Islám jako víra | Islámský stát využil teprve sedmnáctiletého mladíka k sebevražednému útoku

Islámský stát využil teprve sedmnáctiletého mladíka k sebevražednému útoku

Brit Talha Asmal (†17) se na příkaz velitelů radikálního hnutí Islámský stát (ISIS) zabil při sebevražedném atentátu v Iráku. Jeho muslimská rodina to uvedla v pondělním prohlášení, ve kterém ostře kritizovala ISIS, kterou viní ze smrti svého mladého příbuzného.

„Talha pochází ze stmelené, tvrdě pracující a mírumilovné rodiny, která dodržuje zákony. Celá rodina bezvýhradně odsuzuje násilí a hrozí se veškerých násilných činů,“ uvedla rodina v textu. Islámský stát podle ní využil naivity nezletilce, kterého přesvědčil v březnu k tajnému odjezdu z Anglie na Blízký východ.

„Jeho případ je zcela jasným důkazem, jak mohou být služebníci pekla (Islámského státu) úspěšní při otravování a vymývání mozků dětí jako je Talha,“ uvedla rodina. Muže, kteří podle ní v sobotu nařídili chlapci odpálit se s autem plným výbušnin ve městě Bajdží, označila za zbabělce, kteří nechtějí „dělat špinavou práci sami“.

Britské úřady uvádějí, že zhruba 700 Britů už odcestovalo do Sýrie a Iráku pomáhat tamním islamistům. Pokud se potvrdí smrt Talhy Asmala, půjde o nejmladší známou britskou oběť v konfliktu s IS. Podle této radikální organizace mladík svým sebevražedným atentátem zabil nebo zranil desítky lidí. Nezávislé zdroje se k tomu zatím nevyjádřily.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

code